Wtorek, 22 maja 2018 Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje już od 26 czerwca!

26 czerwca (poniedziałek) rozpoczną się Bezpieczne Wakacje 2017. Podobnie jak w ubiegłym roku, Urząd Miasta i instytucje współpracujące zapewnią małym sądeczanom pożyteczne, bezpieczne i … po prostu fajne spędzenie wolnego czasu. Na dobry początek koncert Kasi Kowalskiej (24 czerwca).
 


 

Jak co roku w organizację BW włączyły się wszystkie miejskie instytucje kultury i sportu. Już w poniedziałek, 26 czerwca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia na basenie przy ul. Nadbrzeżnej. Miejski Ośrodek Kultury  przy Al. Wolności proponuje zajęcia z tańca nowoczesnego, a Pałac Młodzieży warsztaty robotów.
 

Są i wyjazdowe atrakcje. Na początek będzie to wyjazd do Ośrodka Hipoterapii i Jeździectwa Tara w Kamionce Wielkiej. Z każdym dniem będą pojawiać się kolejne: zajęcia na strzelnicy, ściance wspinaczkowej, seanse filmowe, spektakle bajek i wiele innych.
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Warta uwagi będzie z pewnością wizyta w sądeckiej Komendzie Policji, gdzie dzieci zapoznają się między innymi z  technikami pobierania odcisków palców. Organizatorzy zapraszają także na wycieczki do samego serca sądeckiej przyrody: Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju i do stanicy ZHP w Kosarzyskach.

Kasia Kowalska na dobry początek
 

Na dobry początek BW 2017 wystąpi z koncertem na rynku Kasia Kowalska (24 czerwca, sobota). Oprócz solistki zobaczymy zespół No Brothers i laureatów IV Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów SKAT oraz zespoły i solistów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
 

W programie przewidziano także konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska animacyjne, zjeżdżalnie i ścianę wspinaczkową. Pokaz ratownictwa górskiego da GOPR, a policjanci zapraszają do zapoznania się z policyjnymi  motocyklami, na konkursy wiedzy o bezpieczeństwie i do znakowania wartościowych przedmiotów. Program uzupełni loteria fantowa i zbiórka pieniędzy na rehabilitację znanego sportowca, Tomasza Brzeskiego. Początek o godz. 14:30.
 


 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, toteż trzeba zapisywać się za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio w instytucjach organizujących zajęcia. Codziennie zapowiadać będziemy kolejne wydarzenia w ramach Bezpiecznych Wakacji i opowiadać o tym, co już się
zdarzyło. Bezpieczne Wakacje odbywają się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Na zdjęciach: Bezpieczne Wakacje AD 2016.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-06-16 09:18:34