Niedziela, 18 listopada 2018 Imieniny obchodzą: Karolina, Roman, Aniela
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Inwestycja trwa - most heleński rośnie!

Prace przy budowie mostu imienia Józefa Piłsudskiego, popularnie nazywanym mostem heleńskim, postępują zgodnie z planem. Obecnie finalizowany jest proces montażu stanowych łuków.

dodano: 2018-11-16

czytaj całość

Wyniki 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Ciekawe inicjatywy sportowe, angażujące zajęcia dla seniorów czy osób niepełnosprawnych, wyjątkowe spotkania, a nawet utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej i zakup kolejnych defibrylatorów AED – to tylko niektóre pomysły wybrane przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – oddano ponad 166. tysięcy głosów.

dodano: 2018-11-16

czytaj całość

Podziękowanie dla dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Aleksandra Rybskiego

Podczas podsumowania Turnieju Szkół na sądeckim Rynku prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wraz z dyrektorem Wydziału Edukacji Józefem Klimkiem podziękowali odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Aleksandrowi Rybskiemu, za jego wieloletnią pracę w sądeckiej "pierwszej budzie".

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Rok dla Niepodległej. Znamy laureatów Turnieju Szkół z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Składanie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego, wspólne śpiewanie hymnu, uroczysty przemarsz ulicami miasta, śpiewanie pieśni patriotycznych a wreszcie wręczenie nagród - te wydarzenia złożyły się na dzisiejsze (14 listopada) podsumowanie Turnieju Szkół, zorganizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział ok. 900 uczestników.

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Prezydent gratulował udanego sezonu sądeckim kajakarzom

Sądeccy kajakarze odwiedzili Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka w jego gabinecie. Wizyta sportowców była okazją do podsumowania sukcesów osiąganych w obecnym sezonie oraz przedstawienia planów na najbliższą przyszłość.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

Dziękowali prezydentowi, za trzy kadencje wsłuchiwania się w ich potrzeby

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak został dziś zaproszony do Centrum Sądeckiego Seniora, gdzie czekała na niego niespodzianka: sądeccy seniorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, chcieli w specjalny sposób podziękować prezydentowi, któremu za kilka dni upływa ostatnia, trzecia kadencja kierowania miastem, za działania na rzecz osób starszych i potrzebujących wsparcia.

dodano: 2018-11-13

czytaj całość

Sądeczanie uczcili 100-lecie niepodległości Polski. To był dzień pełen patriotycznych wydarzeń!

Składanie kwiatów i zapalanie zniczy pod pomnikami, modlitwa w intencji Ojczyzny, udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu!”, śpiewy patriotyczne, a nawet podróż Pociągiem Wolności – tak między innymi nowosądeczanie świętowali 11 listopada – dzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dodano: 2018-11-11

czytaj całość

Życzenia od przyjaciół z Litwy

Do Nowego Sącza wpłynęły gratulacje i życzenia z okazji 100-lecia niepodległości naszego kraju, od władz miasta Troki na Litwie - miasta partnerskiego dla Nowego Sącza.

dodano: 2018-11-09

czytaj całość

Nad Kamienicą powstanie plac zabaw wodnych - są na to pieniądze!

Miasto Nowy Sącz otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, do projektu pod nazwą "Interaktywny Plac Zabaw Wodnych", który zostanie zbudowany nad rzeką Kamienica, w okolicy krytej pływali przy ulicy Nadbrzeżnej. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

dodano: 2018-11-09

czytaj całość

Zaszczep dziecko przeciwko pneumokokom

Do 30 listopada mieszkańcy Nowego Sącza mają szansę, by zaszczepić swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia są częścią programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w regionie w 2018 r. Warto sprawdź, gdzie można skorzystać z bezpłatnych szczepionek i ochronić swoje dziecko przed groźnymi bakteriami.

dodano: 2018-11-09

czytaj całość