Środa, 23 maja 2018 Imieniny obchodzą: Iwona, Dezydery, Emilia
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Wojciech Piech w ogniu pytań studentów z Europy Wschodniej

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech spotkał się dziś (22 maja) z grupą studentów z Europy Wschodniej. Przebywają oni w Nowym Sączu w ramach Study Tours to Poland – wizyt studyjnych, podczas których poznają Polskę, spotykają się z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych, firm i instytucji kultury.

dodano: 2018-05-22

czytaj całość

Kolejowe wahadło już ruszyło

21 maja (poniedziałek) ruszyło kolejowe wahadło na trasie Nowy Sącz - Stary Sącz. Pierwszy pociąg wyrusza z Nowego Sącza o godz. 5:40, pierwszy skład ze Starego Sącza o 5:56. Zapoznaj się z rozkładem jazdy pociągów!

dodano: 2018-05-21

czytaj całość

Daj się polubić! Media społecznościowe dla NGO

Zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu Nowego Sącza na szkolenie organizowane przez Biuro Organizacji Pozarządowych. Tematem przewodnim będą media społecznościowe w służbie NGO i ich wykorzystanie do bycia rozpoznawalnym.

dodano: 2018-05-21

czytaj całość

Odeszła najstarsza mieszkanka Nowego Sącza. Nie żyje siostra Dominika

W niedzielę 20 maja o godzinie 16:00 zmarła niepokalanka, siostra Dominika - Aurelia Burczanowska. Była najstarszą mieszkanką Nowego Sącza, miała 107 lat. Prezydent miasta Ryszard Nowak z wielkim żalem przyjął wiadomość o śmierci siostry, którą odwiedzał każdego roku w jej kolejne urodziny.

dodano: 2018-05-20

czytaj całość

Miasto Nowy Sącz i prezydent Ryszard Nowak liderami ogólnopolskiego rankingu Perły Samorządu!

17 maja odbyła się uroczysta gala plebiscytu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną - Perły Samorządu 2018, którą podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizowano w Muzeum Emigracji w Gdyni. Miasto Nowy Sącz reprezentowała Małgorzata Grybel, kierownik Kancelarii Prezydenta, która z rąk organizatorów odebrała przyznane nagrody.

dodano: 2018-05-18

czytaj całość

Stary Sącz bliżej Nowego. Od poniedziałku rusza kolejowe wahadło

Stary Sącz i Rytro bliżej Nowego Sącza za sprawą nowych połączeń kolejowych. Już od najbliższego poniedziałku (21 maja) na trasę pomiędzy Sączami wyruszą 32 dodatkowe pociągi. To szansa na rozładowanie korków na ul. Węgierskiej.

dodano: 2018-05-16

czytaj całość

Żywy pomnik historii - Dąb Niepodległości

Na sądeckich Plantach zasadzono Dąb 100-lecia Niepodległości. Drzewo przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w czasie swojego pobytu w Nowym Sączu 2 marca 2018 roku. Był to dar dla społeczności I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Długosza z okazji jubileuszu 200-lecia utworzenia szkoły.

dodano: 2018-05-16

czytaj całość

Świat piękny i bezpieczny. 25 lat integracji w SP 16

Ćwierć wieku temu Szkoła Podstawowa nr 16 w Nowym Sączu wzbogaciła się o oddziały integracyjne. W tym samym czasie uzyskała imię Orląt Lwowskich. Z tej podwójnej okazji w ratuszu odbyło się spotkanie nauczycieli, uczniów i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Gościem spotkania był zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

dodano: 2018-05-14

czytaj całość

Kolejne usprawnienie: dodatkowe stopnie w szynobusie

Władze miasta Nowego Sącza błyskawicznie zareagowały na uwagi pasażerów o trudnościach we wsiadaniu i wysiadaniu z szynobusu, kursującego na trasie Nowy Sącz Chełmiec - Nowy Sącz Miasto. Zamontowane zostały dodatkowe stopnie umożliwiające wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym, a także jadących z dużym bagażem.

dodano: 2018-05-14

czytaj całość

Przedsiębiorco! Przypominamy: sprawdź czy jesteś w CEIDG

Tylko do 19 maja 2018 roku można uzupełnić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W przypadku, gdy wpis przedsiębiorcy nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go, zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG, co może rodzić spore kłopoty.

dodano: 2018-05-11

czytaj całość