Wtorek, 25 kwietnia 2017 Temp. max: 17 °C
Temp. min: 10 °C
Wiatr: km/h
Ciśnienie: 1015.0 hPa
Imieniny obchodzą:
Marek, Jarosław, Elwira
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Budżet obywatelski: Składanie projektów po weekendzie majowym

Już od 4 maja (czwartek) można będzie składać projekty zadań publicznych do budżetu obywatelskiego Nowego Sącza na rok 2018. Wartość wszystkich projektów w ramach BO może sięgnąć 2 mln złotych.

dodano: 2017-04-24

czytaj całość

Małopolski Uniwersytet Seniora

Senior także (a nawet powinien) się uczyć. Gdzie? Na przykład na Małopolskim Uniwersytecie Seniora. To inicjatywa krakowskich naukowców, którzy chcą rozszerzyć formułę kształcenia w Polsce.

dodano: 2017-04-24

czytaj całość

Ogród pełen kwiatów. Konkurs rozstrzygnięty

Ponad 300 prac napłynęło na XI Wojewódzki Przegląd Plastyczny "Ogród piękna, dobra i radości" - OGRÓD PEŁEN KWIATÓW. Konkurs zorganizował Pałac Młodzieży w Nowym Sączu pod honorowym patronatem prezydenta miasta Ryszarda Nowaka.

dodano: 2017-04-24

czytaj całość

Rusza projekt Zielona Ławeczka

Zapraszamy mieszkańców miasta Nowego Sącza do udziału w projekcie "Zielona Ławeczka". Piękny ogród koło Twojego domu może powstać jeszcze tego lata! Wystarczy zebrać grupę sąsiadów i zaprojektować ogród marzeń.

dodano: 2017-04-24

czytaj całość

Smakowity weekend. Zlot food trucków na rynku

Po raz pierwszy w Nowym Sączu odbędzie się zlot food trucków. Zmotoryzowana mała gastronomia spotka się na sądeckim rynku w najbliższy weekend, 29 i 30 kwietnia.

dodano: 2017-04-24

czytaj całość

Ruszyły XXI Sądeckie Targi Dom i Otoczenie

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż dokonał uroczystego otwarcia dwudniowych (22-23 kwietnia) XXI Sądeckich Targów Dom i Otoczenie, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Czyste powietrze w Nowym Sączu". Wydarzenie zgromadziło w hali MOSiR (ul. Nadbrzeżna) 80 wystawców z Nowego Sącza i okolic, a także z Małopolski i Śląska

dodano: 2017-04-22

czytaj całość

Nowosądeckie filmy w Sandomierzu

Filmy z sądeckiego festiwalu filmowego "Nowe kino – Nowy Sącz" prezentowane będą w Sandomierzu na tamtejszym 14 Festiwalu Filmów - Spotkań Niezwykłych. Sandomierskie wydarzenie odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 3 maja bieżącego roku.

dodano: 2017-04-21

czytaj całość

Jakość Roku dla Sądeckich Wodociągów

Spółka Sądeckie Wodociągi otrzymała Certyfikat Jakość Roku® za największy projekt wodno-ściekowy w Małopolsce. "Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich" został postawiony za przykład dobrego inwestowania w ekologię.

dodano: 2017-04-21

czytaj całość

Akademia rodzicielstwa zastępczego. Projekt BETLEJEM

Jak się mierzyć z problemami w rodzinie zastępczej? Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego BETLEJEM w Nowym Sączu zaprasza środowisko pieczy zastępczej oraz sympatyków tego ruchu do udziału w nowym projekcie pod nazwą "Akademia Odpowiedzialnego Rodzicielstwa Zastępczego".

dodano: 2017-04-21

czytaj całość

Odbierz ramki do tablic rejestracyjnych z okazji 725. rocznicy lokacji miasta!

Prezydent Ryszard Nowak zaprasza mieszkańców Nowego Sącza po odbiór okolicznościowych ramek dotablic rejestracyjnych przygotowanych z okazji 725 lat Nowego Sącza. Od najbliższego poniedziałku (24 kwietnia) pierwszych 1000 mieszkańców odbierze ramki w Referacie Rejestracji Pojazdów Wydziału Komunikacji i Transportu, ul. Wyspiańskiego 22 w Nowym Sączu w godz

dodano: 2017-04-21

czytaj całość