Czwartek, 22 marca 2018 Imieniny obchodzą: Katarzyna, Bogusław, Paweł
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Nowy Sącz ma piękną palmę wielkanocną

Tradycji stało się za dość! Na nowosądeckim rynku, jak co roku, stanęła dziś (21 marca) palma wielkanocna. Do podziwiania jest dwadzieścia pięć metrów pięknie ustrojonego dzieła, które przypomina o nadejściu Świąt Wielkiej Nocy.

dodano: 2018-03-21

czytaj całość

Tarcze Herbowe przyznane

Szkoła Podstawowa nr 2 i właściciele firmy Centrum, bracia Popielowie, zostali uhonorowani Tarczą Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza". Wyróżnienie przyznała Rada Miasta Nowego Sącza na swoim ostatniej sesji (20 marca).

dodano: 2018-03-20

czytaj całość

Nowy Sącz na mapach pogodowych

Zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż wystosował pismo do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Dokument dotyczył okazania na mapie Polski Nowego Sącza w czasie prezentacji pogody w 1 i 2 programie telewizji.

dodano: 2018-03-20

czytaj całość

Święty Józef oręduje. Spotkanie sądeckich rzemieślników

Sądeccy rzemieślnicy spotkali się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości na dorocznym święcie w dzień swojego patrona, św. Józefa. Spotkanie było okazją do gratulacji i wyróżnień, ale przede wszystkim podkreślenia, że rzemiosło nie tylko w naszym regionie znaczy bardzo dużo. W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech.

dodano: 2018-03-19

czytaj całość

Sądeccy seniorzy na plus: podpisanie umowy

- Gratuluję samorządom, które włączają się w program Senior+, służący wsparciu aktywności starszych osób - powiedziała w czwartek (15 marca) wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło podczas podpisania umów na dofinansowanie domów dla seniorów.

dodano: 2018-03-15

czytaj całość

Festiwal Zawodów Nowego Sącza dla gimnazjalistów i Targi Uczelni Wyższych

Prezydent Miasta Ryszard Nowak oraz Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu zapraszają na Targi Edukacyjne. 20 marca odbędzie się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych – Festiwal Zawodów Nowego Sącza, a następnego dnia (21 marca) swoją ofertę przedstawią szkoły i uczelnie wyższe.

dodano: 2018-03-15

czytaj całość

Dla wszystkich maluchów są miejsca

Ponad 350 miejsc czeka na dzieci, także niepełnosprawne, w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, utworzonych przy szkołach podstawowych. Można już zapisywać dzieci na rok szkolny 2018/2019. Rekrutacja potrwa do 30 marca.

dodano: 2018-03-09

czytaj całość

Nowy dworzec MPK. "Wielu w to nie wierzyło"

Dziś (8 marca) w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu nastąpiło podpisanie umowy na przebudowę dworca MPK. Podróżni będą mogli korzystać z nowoczesnego, dwukondygnacyjnego budynku, zadaszonych peronów i wszelkich udogodnień. W uroczystości udział wziął prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2018-03-08

czytaj całość

Honorowi członkowie Regionu IPA Nowy Sącz

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż przyjęli dziś (7 marca) honorowe członkostwo i legitymacje Regionu IPA Nowy Sącz "Zasłużony dla sekcji polskiej IPA". International Police Association jest organizacją zrzeszającą funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata.

dodano: 2018-03-07

czytaj całość

Pamiątkowa Księga Stulecia Odzyskania Niepodległości w Nowym Sączu

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej Stulecia Odzyskania Niepodległości (2 marca). Księga ta towarzyszy prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie podczas jego podróży krajowych i zagranicznych. Mogą się do niej wpisywać wszyscy ci, którzy chcą wyrazić swoją radość z niepodległości.

dodano: 2018-03-03

czytaj całość