Czwartek, 25 maja 2017 Temp. max: 15 °C
Temp. min: 9 °C
Wiatr: km/h
Ciśnienie: 1012.0 hPa
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Zmieniaj Nowy Sącz. Zgłoś wniosek w ramach BO 2018

Chcesz wspólnie zmieniać Nowy Sącz? Jest ku temu dobra okazja. Do końca czerwca można składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Od dziś (10 maja) pozostał jeszcze jeden miesiąc i 20 dni.

dodano: 2017-05-10

czytaj całość

Jubileusz SOSW: święto wychowawców i wychowanków

50 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Nowym Sączu. Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się w najbliższy piątek (26 maja) w Miejskim Ośrodku Kultury. Obchody jubileuszu odbywają się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

dodano: 2017-05-25

czytaj całość

Przepłynęli z Nowego Sącza do Gdańska. Teraz pójdą do Grecji!

Maciej Waligóra i Zbigniew Zawada, to dwaj młodzi podróżnicy, którzy przepłynęli pontonem z Nowego Sącza do Gdańska. Przygoda niezwykła, a co najważniejsze zakończona sukcesem. O szczegółach niecodziennej wyprawy obaj sądeczanie opowiadali podczas spotkania z prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem, który nie tylko pogratulował pomysłu

dodano: 2017-05-24

czytaj całość

Goście z Netanii z wizytą w Nowym Sączu

Przyjechali do Nowego Sącza szukać swoich korzeni. Dr Gilad Weingarten, znana osobistość izraelskiego ruchu olimpijskiego wraz z żoną Hayą zostali przyjęci w ratuszu przez zastępcę prezydenta miasta Jerzego Gwiżdża (24 maja). Dr Weingarten mieszka w Netanii, partnerskim mieście Nowego Sącza.

dodano: 2017-05-24

czytaj całość

Humaniści – potrzebni czy zbędni? Debata oksfordzka w ratuszu

"Humaniści – potrzebni czy zbędni we współczesnym świecie" to temat finałowej debaty Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej (24 maja).W ratuszu według reguł tzw. debaty oksfordzkiej spierali się uczniowie "Ekonoma" i "Budowlanki". Każda z reprezentacji broniła odmiennej tezy, a na koniec jury przyznało rację jednej ze stron.

dodano: 2017-05-24

czytaj całość

Sukces sądeckich Strzelców w Racławicach

W Racławicach odbyły się zawody użyteczno-bojowe, rozgrywane podczas Zlotu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Wydarzenie miało miejsce w 223. rocznicę Bitwy pod Racławicami, a jego organizatorem był Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie.

dodano: 2017-05-24

czytaj całość

Dziadek do orzechów w MOK

Już w najbliższą niedzielę (28 maja) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbędzie się kolejna premiera działającej pod patronatem MOK Grupy Teatralnej "CUDOKI-SZUROKI". Tym razem opiekunka artystyczna grupy Małgorzata Stobierska przygotowała widowisko pt. "Dziadek do orzechów" na podstawie opowieści E.T.A. Hoffmanna.

dodano: 2017-05-24

czytaj całość

Plac zabaw prawie gotowy

Jeszcze tylko trochę cierpliwości... Jak co roku na sądeckim rynku powstaje plac zabaw dla dzieci. Urządzenia służyć będą nie tylko do zabawy, mają także walor edukacyjny. Wszystko z myślą o małych sądeczanach, którzy przynajmniej część wakacji spędzą w mieście. Głośnej zabawy z pewnością nie zabraknie, a rodzicom chwilę wytchnienia zapewni szum fontanny.

dodano: 2017-05-23

czytaj całość

Nowy Sącz: Kiss & Ride, czyli pocałuj i jedź!

W Nowym Sączu powstała pierwsza strefa krótkiego postoju, czyli tzw. Kiss & Ride, co w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza: pocałuj i jedź. Pierwszy znak oznaczający system szybkiego parkowania pojawił się przy ulicy Kolejowej naprzeciwko dworca PKP. - To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w krajach Europy zachodniej, jak również w kilku miastach w Polsce.

dodano: 2017-05-23

czytaj całość

Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego w Nowym Sączu

Miłość, poświęcenie i oddanie – tego szukają dzieci w rodzinach zastępczych. I to właśnie dostają. Do wszystkich rodzin zastępczych, ich wychowanków i sympatyków tej pięknej misji adresowany jest Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego.

dodano: 2017-05-23

czytaj całość