Wtorek, 17 lipca 2018 Imieniny obchodzą: Jadwiga, Aneta, Bogdan
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Już w poniedziałek zamknięcie skrzyżowania pod sądeckim zamkiem

Przypominamy, że w dniu 16 lipca 2018 r. (poniedziałek) zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Bulwar Narwiku - Tarnowska - Piotra Skargi – Legionów.

dodano: 2018-07-13

czytaj całość

Jarmark na świętą Małgorzatę odbędzie się 21 i 22 lipca

Kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych, pokazy i warsztaty dawnych rzemiosł, plebejskie gry i zabawy, występy teatrów ulicznych czy zwiedzanie sali tortur… To tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano na coroczny Jarmark świętej Małgorzaty. Tradycyjnie jego organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Prezydent Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2018-07-12

czytaj całość

Słabowidzący zobaczą lepiej

Badania okulistyczne i zakup okularów korekcyjnych dla społeczności romskiej – to jedno z zadań, jakie realizuje Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza w ramach "Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020". W tym roku udało się zakupić już 14 sztuk okularów dla najbardziej potrzebujących.

dodano: 2018-07-12

czytaj całość

XLVI "Rocznik Sądecki" - dobra lektura!

Dostępny jest już najnowszy tom "Rocznika Sądeckiego" - jednego z najważniejszych wydawnictw Urzędu Miasta, ukazującego się z przerwami od 1939 roku. Publikacji powstała pod redakcją nieżyjącego już Jerzego Leśniaka i Leszka Migrały. Dodatkiem do wydawnictwa jest opracowanie Pawła Pasternaka "Organy i ich twórcy na obszarze ziemi sądeckiej".

dodano: 2018-07-09

czytaj całość

"W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni" – widowisko na zakończenie Imienin Miasta

W trzecim dniu Imienin Miasta, mieszkańcy Nowego Sącza obejrzeli spektakl muzyczny, poświęcony 100. rocznicy niepodległości Polski. Miał on zmusić widownię do refleksji i odpowiedzi na pytanie, czym dla nich jest wolność? Widowisko zostało sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2018 rok, a więc to sami mieszkańcy miasta wybrali taki sposób uczczenia ważnej dla Polski rocznicy.

dodano: 2018-07-08

czytaj całość

„Cztery Kolory Bluesa” i zespół Lemon w drugim dniu Imienin Miasta

Na sądeckim rynku, z okazji Imienin Miasta Nowego Sącza, wystąpili wokaliści: Bożena Górecka-Tokarczyk (No Brothers), Violka Marcinkiewicz (Opium), Ewa Novel (Levi) i Dominik Dudek (Redford), wraz z towarzyszeniem orkiestry pod batutą dyrygenta Mieczysława Smydy oraz zespół Lemon.

dodano: 2018-07-07

czytaj całość

Honorowy Obywatel, zakochany w Sączu Jerzy Leśniak

Imieniny Miasta rozpoczęła promocja XLVI "Rocznika Sądeckiego". Podczas uroczystości w Sali Ratuszowej im. Stanisława Małachowskiego wręczono, nadany pośmiertnie Jerzemu Leśniakowi, Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza. Odebrała go żona, zmarłego w ubiegłym roku dziennikarza, regionalisty i pasjonata Nowego Sącza, Lucyna Bednarska.

dodano: 2018-07-06

czytaj całość

Umowy na trzeci most na Dunajcu i nowy oddział ginekologiczny sądeckiego szpitala przekazane

Dziś (5 lipca) w MCK „Sokół” w Nowym Sączu władze Województwa Małopolskiego przekazały umowy na realizowane ze środków unijnych inwestycje w naszym regionie – budowę pawilonu ginekologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz na budowę trzeciego mostu na Dunajcu wraz z połączeniem drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969.

dodano: 2018-07-05

czytaj całość

Właściciele nieestetycznych reklam w centrum miasta muszą się śpieszyć z ich wymianą

W sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie tak zwanej uchwały "krajobrazowej", którą Rada Miasta Nowego Sącza przyjęła w ubiegłym roku. Na dostosowanie reklam w niektórych częściach miasta, ich właściciele mają czas do 27 lipca 2018 roku.

dodano: 2018-07-05

czytaj całość

Utrudnienia w ruchu na ulicach miasta 6, 7 i 8 lipca

W związku ze startem honorowym IV etapu 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków – 6 lipca oraz Imieninami Miasta – 7 i 8 lipca, będą utrudnienia w ruchu samochodowym na niektórych ulicach Nowego Sącza.

dodano: 2018-07-05

czytaj całość