Środa, 01 marca 2017 Temp. max: 7 °C
Temp. min: 0 °C
Wiatr: km/h
Ciśnienie: 1000.0 hPa
Imieniny obchodzą:
Albin(a), Antoni(na), Joanna, Radosław(a)
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Złote Gody w ratuszu

Osiem par świętowało dzisiaj w sądeckim ratuszu 50 lat pożycia małżeńskiego. Najlepsze życzenia złożył Jubilatom prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który odznaczył również Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

dodano: 2017-02-28

czytaj całość

Cześć i chwała Bohaterom! Obchody 1. marca w Nowym Sączu

Obchodzimy dzisiaj dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prezydent Ryszard Nowak udał się tradycyjnie pod tablicę upamiętniającą ks. Władysława Gurgacza. Tam w obecności dyrektora Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszka Langera asyście strażnika miejskiego złożył wiązankę kwiatów, oddając hołd wszystkim działaczom podziemia niepodległościowego, dla których naj

dodano: 2017-03-01

czytaj całość

Nowy Sącz i Chorzów wspólnie działają na rzecz seniorów

W Chorzowie podpisano Porozumienie dotyczące poszerzenia współpracy wzajemnego honorowania - Nowosądeckiej Karty Seniora i karty Programu "Chorzów 60+".

dodano: 2017-03-01

czytaj całość

Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

Organizator Publicznego Transportu Zbiorowego informuje, iż z dniem 1 marca 2017r. (środa) następuje zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej na liniach nr 5, 9, 17 i 18.

dodano: 2017-03-01

czytaj całość

Tłumy na Sądeckim Jarmarku Edukacyjnym

Halę sportową MOSiR odwiedziły tłumy sądeckich uczniów szukających swojej wymarzonej szkoły, gdzie będą kontynuować dalszą naukę. Wszystko w ramach pierwszego dnia Sądeckiego Jarmarku Edukacyjnego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i odbyło się pod patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka.

dodano: 2017-03-01

czytaj całość

"To wielki sukces naszego miasta"

Zwiększona do poziomu 77 mln zł kwota dofinansowania do budowy nowego Mostu Heleńskiego była głównym tematem dzisiejszego spotkania prezydenta Ryszarda Nowaka z przedstawicielami sądeckich mediów. - Chcę państwa poinformować o wielkim sukcesie miasta - o uzyskaniu dofinansowania 85 proc. inwestycji, którą chcemy przeprowadzić w tym i przyszłym roku

dodano: 2017-02-28

czytaj całość

Świąteczne malowanie światłem. Konkurs rozstrzygnięty

30 osób i instytucji z Nowego Sącza zostało nagrodzonych w konkursie „Świąteczne malowanie światłem”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło wczoraj (28 lutego) w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Gospodarzem gali był prezydent Jerzy Gwiżdż.

dodano: 2017-02-28

czytaj całość

1 marca: Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca (środa) odbędą się nowosądeckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie poza uroczystościami oficjalnymi znajdują się miedzy innymi inscenizacja walk z UB, film, wykład i prezentacja wydawnictwa o tematyce związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Na obchody zapraszają organizatorzy, wśród nich prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2017-02-28

czytaj całość

Znamy najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej

Pod honorowym patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, odbyła się uroczysta gala Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej w 2016 roku. Galę otworzył wiceprezydent Wojciech Piech, który podkreślił, że sportowcy dają nam na co dzień okazję do radości i wielkich

dodano: 2017-02-28

czytaj całość

Projekcje wyobraźni. Wystawa w MOK

„Projekcje” - taki tytuł nosi wystawa prac Marka Jankisza i Miłosza Horodyskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Wystawę będzie można oglądać od 5 marca (niedziela).

dodano: 2017-02-28

czytaj całość