Wtorek, 24 października 2017 Imieniny obchodzą: Rafał, Marcin, Antoni
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Podpisano deklarację na rzecz wysokiej jakości otaczającej nas przestrzeni

Podpisaniem deklaracji współpracy na rzecz wysokiej jakości otaczającej nas przestrzeni zakończyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Środowisko miejskie. Inteligentny model współpracy: Uczelnia - Samorząd - Biznes". Wśród sygnatariuszy tego dokumentu znaleźli się przedstawiciele nauki, samorządu i biznesu.

dodano: 2017-10-23

czytaj całość

Młode Orły w Nowym Sączu

Akademia Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej ruszyła w Nowym Sączu. AMO to ogólnonarodowa inicjatywa bezpłatnego szkolenia piłkarskiego dzieci w trzech kategoriach wiekowych: Skrzaty (7 lat), Żaki (8 i 9 lat) i Orliki (10 i 11 lat). Uczestnicy AMO trenowani są przez licencjonowanych trenerów z przygotowaniem pedagogicznym.

dodano: 2017-10-24

czytaj całość

Łukasz Pławecki Mistrzem Świata w kickboxingu Federacji IPCC

Prezydent Ryszard Nowak spotkał się z Łukaszem Pławeckim, niedawnym zdobywcą Mistrzostwa Świata w kickboxingu Federacji IPCC, w kategorii do 72,5 kg. Walka odbyła się na gali HFO 4, która odbyła się w Nowym Sączu.

dodano: 2017-10-24

czytaj całość

​Laureaci już wyłonieni. X edycja konkursu „Mój Sposób na Biznes”

W dniu 23 października, w siedzibie Sądeckiego Urzędu Pracy po raz ostatni w tym roku obradowała kapituła konkursu „Mój Sposób na Biznes – 2017”. Do dziesiątej edycji konkursu wpłynęło 19 aplikacji w kategorii „Przedsiębiorca Roku” oraz 13 prac w kategorii „Debiut w Biznesie”. Po indywidualnym procesie oceny nadesłanych prac konkursowych, a także w wyniku

dodano: 2017-10-24

czytaj całość

Aleksander Doba w Nowym Sączu

Aleksander Doba - polski podróżnik, odkrywca i kajakarz, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, spotka się z mieszkańcami Nowego Sącza (27 października) w Miasteczku Galicyjskim. Niezwykły człowiek opowie o swoich pasjach. Partnerem spotkania jest miasto Nowy Sącz.

dodano: 2017-10-23

czytaj całość

Czysta energia dla sądeczan

Ekologicznie i tanio – takie są założenia projektu uzyskania energii z instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Nowy Sącz będzie się ubiegać o dofinansowanie instalacji urządzeń zamieniających energię słońca na elektryczną i cieplną. Założenia projektu wyjaśniał dzisiaj (23 października) na briefingu prasowym zastępca prezydenta Wojciech Piech.

dodano: 2017-10-23

czytaj całość

MPEC ogrzeje NEWAG

W obecności prezydenta Ryszarda Nowaka w siedzibie NEWAG S.A. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. a NEWAG S.A., na mocy której MPEC stało się dostawcą ciepła i ogrzewania. Kotłownia mieszcząca się na terenie NEWAG została wygaszona, co symbolizowało zniesienie komina dotychczasowej kotłowni.

dodano: 2017-10-23

czytaj całość

Wystawa jubileuszowa Marty Bielawskiej

Klimaty przepełnione światłem i cieniem - tak charakteryzuje swoje malarstwo nowosądecka malarka Marta Bielawska. Autorka prezentuje swoje prace w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu (3 – 30 listopada).

dodano: 2017-10-23

czytaj całość

Ruszyła V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Środowisko miejskie. Inteligentny model współpracy: Uczelnia - Samorząd - Biznes"

Prezydent Ryszard Nowak i prof. dr hab. inż. arch. Grażyna Schneider-Skalska, kierownik Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, dokonali dziś w Miasteczku Multimedialnym MMC Brainville uroczystej inauguracji V Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem: "Środowisko miejskie. Inteligentny model

dodano: 2017-10-20

czytaj całość

Jan Sygański – historyk Nowego Sącza. Wystawa w Bibliotece

"Jan Sygański – historyk Nowego Sącza" to kolejna wystawa w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Wernisaż wystawy odbył się 20 października w zabytkowych piwnicach Biblioteki przy ul. Franciszkańskiej.

dodano: 2017-10-20

czytaj całość