Czwartek, 29 czerwca 2017 Imieniny obchodzą: Piotr, Paweł, Benita
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Absolutorium dla prezydenta Ryszarda Nowaka! Rada Miasta zaaprobowała wykonanie budżetu

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Nowego Sącza przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Nowego Sącza za 2016 rok i udzieliła absolutorium Prezydentowi Ryszardowi Nowakowi. Stanowisko Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Sącza wraz z pozytywną opinią przedstawił przewodniczący Komisji Grzegorz Mądry.

dodano: 2017-06-27

czytaj całość

Maraton czytania w bibliotece na Gorzkowie

Kolejne ciekawe spotkanie w filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej Gorzków - Wojska Polskiego. Odbył się tam maraton czytania (27 czerwca). Było to ostatnie przed wakacjami spotkanie w Klubie Aktywnych Mam w ramach akcji "Czy Mamy".

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Złote gody. Uroczystość w ratuszu

Złote gody 10 par małżeńskich z Nowego Sącza. Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (28 czerwca). Odznaczenie przyznaje prezydent Rzeczypospolitej dla par, które przeżyły w jednym związku 50 lat. W sądeckim ratuszu medale wręczał zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Sandecja dziękuje Radzie Miasta

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Tomasz Cisoń podczas XLII Sesji Rady Miasta przekazał podziękowania miejskim radnym za wspierania i kibicowanie zawodnikom Sandecji, której awans do LOTTO ekstraklasy stał się historycznym wydarzeniem dla mieszkańców i miasta.

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Chóru św. Józefa z Kiskunhalas zaśpiewał w sądeckim ratuszu

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta Jerzego Gwiżdża z członkami Chóru św. Józefa z Kiskunhalas (Węgry). Chór przebywa w Nowym Sączu z wizytą w ramach partnerskiego porozumienia miast.

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Nowy ład przestrzenny w Nowym Sączu. Uchwała krajobrazowa przyjęta

Nowy ład estetyczny i przestrzenny w Nowym Sączu. Na ostatniej sesji Rady Miasta (27 czerwca) przyjęta została uchwała "krajobrazowa". Dotyczy ona ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń - gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Grecy w Ósemce

W Szkole Podstawowej Nr 8 im. Władysława Jagiełły z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu odbył się Dzień Grecki. O złoty puchar walczyły ze sobą dwie klasy czwarte.

dodano: 2017-06-28

czytaj całość

Jerzy Gwiżdż: zbierzmy środki na odnowienie grobowca Romana Sichrawy

Stanowisko zastępcy prezydenta Jerzego Gwiżdża w związku ze zgłaszanymi oczekiwaniami mieszkańców w sprawie odrestaurowania grobowca Romana Sichrawy.

dodano: 2017-06-27

czytaj całość

Polacy i Węgrzy zaśpiewają w bazylice św. Małgorzaty

Polacy i Węgrzy - dwa bratanki nie tylko do szabli i do szklanki, ale i do wspólnego śpiewu. Jutro (28 czerwca, środa) w nowosądeckiej bazylice św. Małgorzaty wystąpi Chór św. Józefa z Kiskunhalas (Węgry) oraz Chór Kameralny Bazyliki. Koncert jest częścią polsko-węgierskiej współpracy zagranicznej Nowego Sącza.

dodano: 2017-06-27

czytaj całość

Promocja pamiętników wojennych gen. Gizy

Na rynku wydawniczym ukazały się pamiętniki wojenne generała Józefa Gizy. Promocja książki odbędzie się 1 lipca (sobota) w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu, w koszarach jednostki, którą generał współtworzył.

dodano: 2017-06-27

czytaj całość