Czwartek, 18 stycznia 2018 Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

30 milionów na stadion Sandecji. Podpisanie umowy w Warszawie

W Warszawie odbyło się dziś (11 stycznia) podpisanie pierwszej w kraju umowy pomiędzy Polskim Funduszem Rozwoju a Nowym Sączem i pięcioma innymi gminami z Sądecczyzny. Za około 30 mln złotych PFR stał się mniejszościowym udziałowcem spółki Sądeckie Wodociągi. W imieniu Nowego Sącza umowę podpisali prezydent miasta Ryszard Nowak i prezes spółki Janusz Adamek.

dodano: 2018-01-12

czytaj całość

Nowy Sącz na drugim miejscu w ogólnopolskim rankingu

Sukces nowosądeckiego samorządu. Nowy Sącz ponownie uplasował się na drugiej pozycji w kategorii miast na prawach powiatu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Ranking organizuje Związek Powiatów Polskich.

dodano: 2018-01-17

czytaj całość

Senior to brzmi dumnie: otwarcie Sądeckiego Centrum Seniora

- To Centrum jest dla was – powiedział prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak otwierając oficjalnie Sądeckie Centrum Seniora (16 stycznia). Placówka mieści się w dawnych pomieszczeniach Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Jagiellońskiej 8 i już cieszy się dużą popularnością.

dodano: 2018-01-16

czytaj całość

Dobra ocena sądeckiej policji i podziękowania dla władz Nowego Sącza

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wziął dziś (15 stycznia) udział w odprawie sądeckich policjantów, podczas której podsumowana została ich działalność w 2017 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Krzysztof Pobuta.

dodano: 2018-01-15

czytaj całość

Już tylko dwa warianty przebiegu Sądeczanki

Dziś (15 stycznia) w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie odbyło się spotkanie informacyjne, dotyczące nowego przebiegu drogi krajowej DK 75 na odcinku Nowy Sącz – Brzesko, tzw. Sądeczanki. W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

dodano: 2018-01-15

czytaj całość

Co z Miasteczkiem Multimedialnym? Miasto ma pomysł

Podczas dzisiejszej (12 stycznia) konferencji prasowej prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka poruszony został temat Miasteczka Multimedialnego. "Mamy problem z Miasteczkiem Multimedialnym" - nie ukrywa prezydent. Sprawa nie jest jednak beznadziejna. Obejrzyj wideo!

dodano: 2018-01-12

czytaj całość

Konferencja prasowa prezydenta Nowaka

Szczegóły podpisanej w Warszawie umowy na czasową sprzedaż około 20 procent udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju były najważniejszym tematem konferencji prasowej prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka (12 stycznia). Obejrzyj wideo!

dodano: 2018-01-12

czytaj całość

"Elektryk" ponownie najlepszym technikum w Polsce

Tytuł najlepszego technikum w Polsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018" wywalczyło Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. To trzeci taki sukces sądeckiej szkoły w ciągu ostatnich pięciu lat. "Elektryk" nie zszedł w tym okresie poniżej trzeciego miejsca.

dodano: 2018-01-12

czytaj całość

Sylwester – pierwszy nowosądeczanin urodzony w 2018 roku

Sylwester Kwiek jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Nowym Sączu w 2018 roku. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak odwiedził dziś szczęśliwych rodziców noworodka i wręczył im tradycyjną wyprawkę dla malucha.

dodano: 2018-01-12

czytaj całość

Apel Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka do władz miast partnerskich

Prezydent Nowego Sącza wystosował apel do miast partnerskich ze Słowacji, Węgier, Litwy i Bułgarii. Apel dotyczy uruchomieniem wobec Polski przez Komisję Europejską art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej.

dodano: 2018-01-11

czytaj całość