Wtorek, 28 lutego 2017 Temp. max: 13 °C
Temp. min: 4 °C
Wiatr: km/h
Ciśnienie: 1006.0 hPa
Imieniny obchodzą:
Roman, Makary, Oswald
Szukaj:

Imprezy stałe - luty

Projekt obejmuje cykl wykładów z wiedzy ekonomicznej, warsztatów z przedsiębiorczości oraz konkurs, adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych działających w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim. Wydarzenia odbywają się w okresie listopad - kwiecień. Celem projektu jest kształtowanie aktywnej, przedsiębiorczej i odpowiedzialnej postawy wśród młodzieży, promocja lokalnych zasobów i wyróżników Sądecczyzny w obszarze przedsiębiorczości oraz rozwój kompetencji w zakresie autoprezentacji. Projekt ten w październiku 2014 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu "Innowacyjny Samorząd 2014" w kategorii "Wspieranie przedsiębiorczości", organizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Lokalizacja:
Teren szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, siedziba lokalnych firm, Wyższa Szkoła Biznesu-NLU w Nowym Sączu

Organizator:

Urząd Miasta Nowego Sącza
Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 443 43 54

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 414 16 00

Wyższa Szkoła Biznesu - NLU w Nowym Sączu
ul. Zielona 27, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 449 91 00

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION w Nowym Sączu
ul. Emilii Plater 13a, 33-300 Nowy Sącz

Sądecka Izba Gospodarcza
ul. Zielona 27, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 449 91 64

www.nowysacz.pl/wlacz-myslenie


Targi Szkół Ponadgimnazjalnych to doskonała okazja zdobycia wiedzy dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane co do wyboru dalszej drogi edukacyjnej. Targi stwarzają możliwość zapoznania się z przygotowaną przez sądeckie szkoły ofertą, w zakresie liceów ogólnokształcących, techników oraz zasadniczych szkół zawodowych, a także publicznych placówek oświatowych działających na ich rzecz.
Każdy zainteresowany może porozmawiać z nauczycielami, uczniami wybranej szkoły, poznać jej osiągnięcia, plany na przyszłość, a także zaznajomić się - co jest niezmiernie ważne – z kryteriami rekrutacyjnymi. W bieżącym roku targi odbędą się 28 lutego.

Lokalizacja:
Nowy Sącz, Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, ul. Nadbrzeżna 34, Nowy Sącz

Organizator:

Prezydent Miasta Nowego Sącza


Trwa rekrutacja Partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji, która potrwa do 31 marca br. (z możliwością ewentualnej modyfikacji zgłoszeń w późniejszym terminie). Województwo Małopolskie jako koordynator MFI pozostawia dowolność w zakresie typu przygotowanych wydarzeń. Partnerzy Festiwalu najczęściej organizują: warsztaty, szkolenia, prezentacje, dni otwarte, konsultacje indywidualne i spotkania informacyjne, ale także konferencje, sympozja, targi czy gry.  Siódma edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędzie się w dniach 15-21 maja br.

Lokalizacja:
Województwo małopolskie

Organizator:

Koordynator Małopolskiego Festiwalu Innowacji

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Rozwoju Gospodarczego
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

www.festiwalinnowacji.malopolska.pl


Kontakt:
Pamela Ślufińska, tel. 12 63 03 511, pamela.slufinska@umwm.pl
Jacek Młynarz, tel. 12 63 03 393, jacek.mlynarz@umwm.pl