Piątek, 17 sierpnia 2018 Imieniny obchodzą: Jacek, Żanna, Anita
Szukaj:

Informacje dla NGO

Otwarty konkurs ofert „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii”

Otwarty konkurs ofert „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii” Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii”

dodano: 2018-05-18

czytaj całość

IV edycja programu „Decydujesz, pomagamy” objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Do 30 marca 2018r.lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu.Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://pomagamy.tesco.p

dodano: 2018-03-16

czytaj całość

Szkolenie dla NGO: nowe zasady konkursów z Profilaktyki Uzależnień i Ochrony Zdrowia

Zapraszamy organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące realizacji zadań z profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w oparciu o przepisy ustawy o zdrowiu publicznym i Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020. Szkolenie odbędzie się 2 listopada (czwartek) w godzinach 9:00-17:00 w sali obrad ratusza.

dodano: 2017-10-27

czytaj całość

"Kryształy soli" - głosowanie internautów trwa!

Ruszyło głosowanie internetowe, które wyłoni najlepszą małopolską organizacje społeczną. Na laureata nagrody internautów „Kryształy Soli” można głosować do 6 listopada.

dodano: 2017-10-25

czytaj całość

Otwarty konkurs ofert z obszaru "Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej".

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru "Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej" na powierzenie realizacji zadania publicznego pn:Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób uprawnionych w roku 2018,zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r, o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

dodano: 2017-10-13

czytaj całość

Konsultacje rocznego programu współpracy międzysektorowej na rok 2018

Prezydent Miasta Nowego Sącza przedstawia do konsultacji społecznych projekt uchwały Rady Miasta Nowego Sącza w sprawie programu współpracy miasta Nowego Sącza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

dodano: 2017-10-06

czytaj całość

Konkurs Komisji Europejskiej

Komisja Europejska ogłosiła konkurs pn."BE Inclusive EU Sport Awards, które celem jest walka z wykluczeniem społecznym w szerokim znaczeniu. W konkursie może wziąć udział instytucja publiczna, prywatna lub pozarządowa.

dodano: 2017-09-13

czytaj całość

Konkurs na Europejską Nagrodę Zapobiegania Przestępczości

EUCPN organizuje co roku oraz konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA) oraz Konferencję dobrych praktyk. Wydarzenie te odbywają się, co do zasady, w grudniu każdego roku. Za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiada kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, który wybiera temat Konkursu i konferencji.

dodano: 2017-09-13

czytaj całość

Społecznik Roku 2017

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.

dodano: 2017-09-11

czytaj całość

„Ogarnij cukier” – w połowie września startuje kampania edukacyjna dla osób z cukrzycą

Jesteś diabetykiem? Znasz kogoś z cukrzycą? Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już 14 września.

dodano: 2017-09-06

czytaj całość