Piątek, 27 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Zyta, Teofil, Felicja
Szukaj:

Najważniejsze wydarzenia

Zamknięcie mostu heleńskiego: funkcjonowanie transportu

7 maja zostanie zamknięty dla ruchu – zarówno kołowego, jak i pieszego - most heleński na Dunajcu. Rozpocznie się rozbiórka starego obiektu, a na jego miejscu powstanie nowy. Zobacz, jak będą jeździć autobusy i szynobus! [ czytaj więcej ]


Budżet Obywatelski: nowe boisko przy SP nr 15

Niezwykle radosny i żywiołowy charakter miał dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu (24 kwietnia). Spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów połączone było z otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego i siłowni na wolnym powietrzu. Inwestycja możliwa była dzięki głosom mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

dodano: 2018-04-24 czytaj całość


Odpracowanie długu: szansa dla osób w trudnej sytuacji

Szansa dla dłużników z lokali komunalnych i socjalnych. Miasto Nowy Sącz wprowadza w życie program odpracowania długu z tytułu zalegania z czynszem i innymi opłatami związanymi z użytkowaniem lokali. Z możliwości tej mogą skorzystać osoby w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zagrożone eksmisją.

dodano: 2018-04-26 czytaj całość

"Dzięki mamie". Tarcza Herbowa dla braci Popielów

Na ostatniej sesji Rady Miasta (24 kwietnia) sądeccy przedsiębiorcy, bracia Bogusław, Henryk i Rafał Popielowie otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Janusza Kwiatkowskiego Tarczę Herbową Nowego Sącza. Oprócz honorowego wyróżnienia prezydent Ryszard Nowak wręczył laureatom Nową Encyklopedię Sądecką Jerzego Leśniaka. Popielowie już w niej są.

dodano: 2018-04-24 czytaj całość

Porcelanowy jubileusz edukacji dzieci z autyzmem

Pod patronatem honorowym i w obecności Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, odbyły się uroczystości jubileuszowe 20-lecia funkcjonowania klas specjalnych dla dzieci z autyzmem w Szkole Podstawowej numer 6 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu. Uczestniczyła w nich także Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

dodano: 2018-04-24 czytaj całość

Bezpłatne badania mammograficzne

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna organizuje akcję bezpłatnych, profilaktycznych badań mammograficznych, w ramach realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. "Profilaktyka choroby raka piersi".

dodano: 2018-04-19 czytaj całość


Pomnik Marszałka: skarbona w ratuszu, zbiórka w parafiach, koncert w MOK

Pomnik Marszałka nabiera kształtów. Monument Józefa Piłsudskiego, który stanie przy Alejach Wolności, jest w fazie odlewania. Jak ocenia społeczny komitet budowy pomnika, zebrano już połowę potrzebnych środków. W najbliższych tygodniach organizowane będą kolejne zbiórki, koncerty i inne przedsięwzięcia. Pierwsza z akcji - już w niedzielę (29 kwietnia).

dodano: 2018-04-26 czytaj całość

Pełnoletni Festiwal Młodych Talentów dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych

Pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka w Szkole Podstawowej numer 9 odbył się Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów klas od I do III. Wzięło w nim udział 120 uczniów z 11 nowosądeckich szkół. Dzieci prezentowały swoje talenty w pięciu kategoriach: gra na instrumencie, śpiew, taniec zespołowy i indywidualny oraz plastyka.

dodano: 2018-04-25 czytaj całość

Koncert w intencji Ojczyzyny

Już dziś można zaplanować wieczór w najbliższą sobotę (28 kwietnia). Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, parafia św. Małgorzaty i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na uroczystą mszę św. i koncert Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej pod dyr. Leszka Mieczkowskiego. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w bazylice.

dodano: 2018-04-25 czytaj całość

Mistrzowie musztry z Nowego Sącza

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 imienia Sybiraków w Nowym Sączu wywalczyli tytuł Mistrza Małopolski w VI Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, który odbył się w Gromniku. Pod koniec maja będą reprezentować Małopolskę podczas ogólnopolskiego przeglądu w Zakopanem.

dodano: 2018-04-23 czytaj całość


Nowa opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

dodano: 2018-04-16 czytaj całość

Informacja o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru na stanowisko urzędnicze w Wydziale Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta Nowego Sącza - 2 etaty

Informacja o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru na stanowisko urzędnicze w Wydziale Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta Nowego Sącza - 2 etaty

dodano: 2018-04-25 czytaj całość

Informacja o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowym Sączu

Informacja o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowym Sączu

dodano: 2018-04-25 czytaj całość

Zawiadomienie o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granicy działki ewidencyjnej

Zawiadomienie o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granicy działki ewidencyjnej

dodano: 2018-04-24 czytaj całośćInformacje o jakości powietrza

dodano: 2015-02-04Monitoring lokalny jakości powietrza:
Wartości średnie z ostatniej godziny

PM10 [µg/m3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
Zobacz wyniki średniogodzinne

Kalendarz 2018
Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!
Architektura i planowanie
Miesięcznik informacyjny Urzędu Miasta Nowego Sącza - nowe numery 2018
System Informacji Przestrzennej Nowego Sącza
Odpady od 1.01.2018
Rewitalizacja
Budowa Mostu Heleńskiego
Konsultacje społeczne
NKR
dotacje-ochrona-srodowiska
Budżet obywatelski Nowego Sącza
e-PUAP
Rezerwacje wizyt Wds.Przedsiębiorczości
Miejski System Powiadamiania SMS
Nowosądeckie Forum Seniorów