Niedziela, 17 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Aleksy, Zbigniew, Łukasz
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek, ale też edukację, której nie otrzymuje się w szkole

Sądecki Bartnik w Stróżach i ciężkowicki Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto – to był cel wyprawy uczestników Bezpiecznych Wakacji 2018 – akcji organizowanej przez Urząd Miasta Nowego Sącza i wiele sądeckich instytucji sprzyjających dzieciom.
 

 

Jak powstaje miód? Kto rządzi w ulu? Kim był bartnik? – Na takie między innymi pytania szukały odpowiedzi dzieci z Nowego Sącza w Sądeckim Bartniku – królestwie pszczół i miodu w Stróżach, gdzie otrzymały lekcję nie tylko teoretyczną, bo jedną z atrakcji były zajęcia praktyczne - własnoręcznie wykonanie świeczki z wosku pszczelego.
 

Na terenie Bartnika znajduje się muzeum pszczelarstwa z kolekcją zabytkowych uli i dawnego sprzętu, którym posługiwali się bartnicy i pszczelarze. Jest także zwierzyniec, więc dzieci mogły pojeździć na kucykach, pogłaskać osły i zobaczyć kozy. Na koniec popróbowały miodowych pierniczków z Bartnej Chaty.
 

 

Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto to miejsce, gdzie znajdują się malownicze skałki zbudowane z piaskowca ciężkowickiego. Jak powstały? O tym opowiadają legendy. Jedna z nich mówi, że skały to mieszkańcy miasta, którzy zostali ukarani za swoją chciwość. Tak naprawdę jednak skały te narodziły się z osadów prehistorycznego dna morskiego – o tym między innymi dowiedzieli się uczestnicy Bezpiecznych Wakacji 2018.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/ Dodano: 2018-07-10 09:32:44