Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (18 lipca): koń, jaki jest, nie każdy widzi

Kiedyś nie wyobrażano sobie życia bez konia. "Koń, jaki jest, każdy widzi" – napisał pewien encyklopedysta z bożej łaski. Jest okazja, żeby sobie przypomnieć, jak to zwierzę wygląda. I nawet na nim pojeździć.
 


 

Konkretnie okazję tę mają uczestnicy Bezpiecznych Wakacji, którzy wyjeżdżają do stadniny koni Koński oGródek w Gródku nad Dunajcem.  Właśnie tak, oGródek w Gródku a nie Gródek w ogródku.
 

Jeśli myślicie, że w stadninie koni wyłącznie jeździ się wierzchem, to jesteście w błędzie. Po przyjeździe uczestnicy BW (zwykle jest to około 50 osób) dzieleni są na cztery grupy. Pierwsza z nich zaczyna od ćwiczeń usprawniających do jazdy konnej. Hippika jest jak narciarstwo: zanim zjedziemy z góry, zaczynamy od ćwiczeń przygotowujących organizm do zwiększonego wysiłku. Dopiero po ćwiczeniach można wsiadać na koniki.
 

Druga grupa może sobie w tym czasie poszaleć na zjeżdżalni, a trzecia zajmuje się malowaniem figurek. Najciekawsza bodaj atrakcja czeka na czwartą grupę: to strzelanie z łuku do celu. Strzelania z konia się nie przewiduje, i całe szczęście. Potem grupy rotacyjnie się zmieniają. Wycieczkę kończy wspólny posiłek.
 

Od bajek do breakdance’u
 

Jak zwykle ciekawe propozycje dla uczestników Bezpiecznych Wakacji przygotowały sądeckie placówki upowszechniania kultury. Zacznijmy od najmłodszych; to właśnie do nich adresowane są Wakacyjne poczytanki - spotkanie w krainie bajek dla przedszkolaków.
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Dwie zgoła odmienne propozycje przygotowywał Miejski Ośrodek Kultury. Pierwsza z nich to zajęcia plastyczne, która wymagają zaangażowania wyobraźni, mięśnie liczą się mniej. W tańcu breakdance jest inaczej, tam do wyobraźni trzeba dołożyć solidny zasób kondycji. W końcu jednak kiedy tracić kalorie,
jeśli nie w wakacje?

Zajęcia sportowe, gry i zabawy
 

W harmonogramie zajęć sportowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu  nic się nie zmieniło. Dla uczestników Bezpiecznych Wakacji w określonych godzinach dostępne są basen i ścianka. MOSiR zaprasza ponadto na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Amatorów kręgli zaprasza kręgielnia Atom przy Grodzkiej, a do zabawy na zjeżdżalniach, drabinkach sznurowych i wiszących mostach zaprasza Mały Robinson przy Tarnowskiej.  Zabawa przeznaczona jest do dla dzieci do 12 lat.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje, gdzie właśnie jesteśmy.
 

/Fot. www.konskiogrodek.pl/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-07-14 13:26:08