Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (17 lipca): był boks, są roboty i konie

Pisaliśmy już o tym, ale wspomnijmy raz jeszcze: boks i kickboxing to nie jest sport tylko dla wybranych. W Uczniowskim Klubie Sportowym Evan gościły dzieci z sądeckich osiedli i z powodzeniem poznawały tajniki tych sportów.  W roli nauczycieli wystąpili ich rówieśnicy.
 


 

Przez cały wakacyjny tydzień (3 – 7 lipca) UKS Evan organizował zajęcia dla dzieci w ramach tegorocznych Bezpiecznych Wakacji. Dzieci ze świetlic osiedli Gorzków, Kilińskiego, Poręba Mała, Zawada oraz Piątkowa miały niecodzienną okazję poznać podstawy sportów walki.
 

Pierwszy krok w boksie i kickboxingu nie był nadmiernie stresujący, bo w rolę profesorów wcielili się rówieśnicy naszych wakacjuszy. Dodajmy: rówieśnicy, którzy mają już na koncie wiele osiągnięć sportowych. - Dzieci mogły wziąć udział w treningu, w którym w roli prowadzących wystąpili medaliści i medalistki Mistrzostw Świata, Europy i Polski w kickboxingu oraz boksie – potwierdza Ewa Bulanda z klubu Evan.
 

Trening został potraktowany bardzo poważnie i dostarczył niemało emocji (zobacz zdjęcia w galerii pod tekstem). – Uczestnikom Bezpiecznych Wakacji zaprezentowane zostały techniki kickboxerskie i typowo bokserskie, było także trochę gimnastyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody za udział w zajęciach jak również plakaty z autografami championów – informuje pani Ewa.
 

Roboty wracają

Zwykle w poniedziałki rozpoczynają się nowe cykle nowych zajęć, tym razem są to powroty. A do tych zajęć naprawdę warto wrócić. W poniedziałek (17 lipca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędą się cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty kreatywnej technologii.
 

W roli głównej występują tam klocki Lego, z których można ułożyć roboty WeDo (prostsze) i Mindstorms (bardziej skomplikowane). Liczba maszyn, hominidów i broni, które mogą powstać z tych klocków, jest naprawdę imponująca. Robotami można sterować za pomocą prostych programów kodujących i o to właśnie chodzi: o kontakt dzieci ze światem programowania.
 

To nie wszystko: organizatorzy włączyli do warsztatów również zajęcia z podstaw elektroniki, modelarstwa i druku 3D. W tym tygodniu zajęcia odbędą się tylko raz, ale wrócą w następnym.
 

Zajęcia sportowe, wycieczki, gry i zabawy
 

W harmonogramie zajęć sportowych organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu  nic się nie zmieniło. Dla uczestników Bezpiecznych Wakacji w określonych godzinach dostępne są basen i ścianka. MOSiR zaprasza ponadto na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Wycieczki do Krynicy-Zdroju dobiegły końca, ale jest kolejna, równie ciekawa propozycja. To wyjazd do Końskiego oGródka w Gródku nad Dunajcem. Jest to stadnina koni, gdzie uczestnicy Bezpiecznych Wakacji mogą poznać wszystko, co się z końmi wiąże, a jest to wiedza fascynująca. Mogą także (a może przede wszystkim) pojeździć wierzchem. Stadnina ma do dyspozycji wakacjuszy cztery duże konie,  trzy kochane kucyki oraz dwa małe źrebaczki. Wierzchowiec będzie dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka.
 

Amatorów kręgli zaprasza kręgielnia Atom przy ul. Grodzkiej. W poniedziałek do dyspozycji dzieci z Bezpiecznych Wakacji będzie także Ufoland przy ul. Radzieckiej. To magiczna kraina zabaw dla dzieci. O czym zapewne dzieci doskonale wiedzą.

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza 4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje, gdzie właśnie jesteśmy.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] /Fot. UKS Evan/
 

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-07-14 09:45:58