Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne ferie

Ach, co to był za bal!

Kilkaset dzieci bawiło się podczas zabawy karnawałowej "Radość Nasza – Radość Wasza”. Po raz osiemnasty zorganizowało ją Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi, we współpracy z Urzędem Miasta oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

 - Nie zawiedliśmy się. Bal, jak co roku, przyciągnął dzieci, które wspaniale się bawiły – mówi główny organizator Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi. Dodaje także, jak bardzo ważna dla dzieci jest możliwość integracji: - Dzieci niepełnosprawne wspaniale potrafią rywalizować i zwyciężać w konkursach, które są organizowane w czasie balu. To uczy wrażliwości społecznej dzieci sprawne. - Artur Czarnecki zwraca też uwagę na powiększające się każdego roku grono sponsorów nagród dla dzieci, instytucji, które włączają się w organizację zabawy.
 


 

Podczas zabawy karnawałowej odbył się konkurs na królową i króla balu, których wybierali przedstawiciele prezydenta miasta Nowego Sącza: dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Badura, a także radny Mieczysław Gwiżdż. Jednogłośnie królową balu została Natalia Wielgus, a królem Tomasza Gwóźdź.
 

 

Do tańca przygrywał Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a firma Koral rozdała tysiąc lodów. Straż Graniczna, Komenda Miejska Policji, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Nowego Sącza i studenci kierunku medycznego rozstawili swoje stoiska, na których przeprowadzono pokazy i konkursy. Dziećmi opiekowali się studenci Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
 


Co jeszcze czeka na uczestników akcji Bezpieczne Ferie 2018?
Sprawdź:
Program Bezpieczne Ferie 2018Zapisów na zajęcia i wyjazdy należy dokonywać w Zarządach Osiedli i świetlicach środowiskowych. Wszystkie informacje na temat Bezpiecznych Ferii można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul.Lenartowicza 4, tel.442 05 19, 443 62 85 w godzinach 7:30-15:30.
 

 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-02-13 13:14:16