Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Bezpieczne ferie

"Wierszyk-owo" na start

W miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się dziś (12 lutego) Bezpieczne Ferie 2018. Dzieci z różnych dzielnic miasta, przyprowadzone przez swoich opiekunów, obejrzały spektakl w wykonaniu Grupy Artystycznej Mocni, pod tytułem "Wierszyk-owo".
 
 - Witajcie młodzi przyjaciele! – tymi słowami powitał zebrane dzieci wiceprezydent miasta Nowego Sącza Wojciech Piech, otwierając akcję Bezpieczne Ferie 2018. – Drogie dzieci, wiem, że uczyłyście się dobrze i z wysokimi wynikami w nauce podsumowałyście półrocze. My dorośli, chcemy was za to wynagrodzić w czasie tych ferii zimowych, bogatym i bardzo atrakcyjnym programem, stworzonym dla was, dzięki pracy bardzo wielu osób, instytucji i prywatnych firm.
 

Wiceprezydent Piech podziękował osobom pracującym nad stworzeniem programu ferii, które działają pod kierownictwem dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Grzegorza Chochli. Wymienił także instytucje, które włączyły się w akcję: Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sądecka Biblioteka Publiczna, Klub Sportowy Evan oraz Komenda Miejska Policji oraz te miejsca, gdzie dzieci będą na pewno dobrze się bawić: sale zabaw Bajkoland, Ufoland i Mały Robinson, kręgielnia Atom, Stacja Cieniawa Ski, Kino Helios.
 

Podczas otwarcia Bezpiecznych Ferii 2018, obecni byli przedstawiciele policji, którzy obiecali dzieciom, że będą w szczególny sposób czuwać nad tym, aby te ferie były naprawdę dla nich bezpieczne. - To, że nie musicie myśleć o szkole i o nauce, nie zwalnia was z myślenia w ogóle. Musicie myśleć też sami, co robić, żeby wam się nie stała krzywda – przestrzegała starszy aspirant Barbara Leśniak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, która zaprosiła także dzieci do odwiedzin na komisariacie. –Zapraszamy na dzień otwarty w policji. Będziemy na was czekać z kilkoma atrakcjami, na pewno nie będziecie się u nas nudzić.
 

Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji są wyznaczone na 14 i 21 lutego.
 

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

 


Co jeszcze czeka na uczestników akcji Bezpieczne Ferie 2018?
Sprawdź:
Program Bezpieczne Ferie 2018Zapisów na zajęcia i wyjazdy należy dokonywać w Zarządach Osiedli i świetlicach środowiskowych. Wszystkie informacje na temat Bezpiecznych Ferii można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul.Lenartowicza 4, tel.442 05 19, 443 62 85 w godzinach 7:30-15:30.
 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-02-12 11:43:58